O nas

Ulenberg Sp. z o.o.

Ulenberg, to firma z piętnastoletnim doświadczeniem. Założona w 1996roku przez

 Mirosława i Sylwię Ulenberg. W procesie rozwoju działalności oraz dzięki osiąganiu coraz lepszych wyników handlowych i finansowych, firma rozwinęła się z małej działalności do kilku prężnie funkcjonujących spółek.

                Pierwszą siedzibą firmy był mały dzierżawiony magazyn zbożowy położony w miejscowości Główczyce. Na tym etapie firma zatrudniała osiem osób. Zakres działalności w tym okresie ograniczał się do usług transportowych, prowadzenia małego gospodarstwa rolnego oraz użyczania sprzętu okolicznym rolnikom.

                Obecnie działalność firmy obejmuje szeroko pojmowany aspekt działalności rolniczej –         począwszy od zasiewu poprzez pielęgnację, ochronę roślin, nawozy, wypożyczanie profesjonalnego sprzętu rolnego – po zbiór, skup oraz magazynowanie płodów rolnych oraz usługi transportowe i handel paliwami.

                W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych pracowników, którzy pracują w głównej siedzibie w Główczycach przy ul. Szosa Słupska 1 oraz w filiach na terenie całego kraju m. in.w Redle, Lucimiu, Stoisławiu, Chojnicach, Potęgowie, Stowięcinie, Malechówku, Rymaniu.

                Od 2009 roku firma została dealerem marki Claas otwierając kolejne autoryzowane oddziały  w Główczycach, Malechówku i Rymaniu – obejmujące swym zakresem niemal całe Pomorze.